Hakkari'de  terör  örgütü PKK'ya yönelik jandarma , polis ve güvenlik korucularının katılımıyla başlatılan "Kavaklı-3 Operasyonu"nda el yapımı patlayıcı düzenekleri ve mühimmat yakaland

haber7
0

Hakkari de terör örgütü  PKK  ya yönelik jandarma , polis ve güvenlik korucularının katılımıyla başlatılan "Kavaklı-3 Operasyonu"nda el yapımı patlayıcı düzenekleri ve mühimmat ele geçirildi.

 

 

 Valilikten yapılan açıklamada , İl Jandarma Komutanlığı , İl Emniyet Müdürlüğü ve güvenlik korucularının katılımıyla 7 Mayıs ta bölücü terör örgütü PKK/KCK nın faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesi , sığınak , depo ile barınma alanı olarak kullandıkları bölgelerin tespit edilmesine yönelik ve terör örgütüne yardım , yataklık edenlerin yakalanması için "Kavaklı-3 Operasyonu" başlatıldığı belirtildi.

Bu kapsamda , merkeze bağlı Taşbaşı köyü kırsal alanında mağara tespit edildiği belirtilen açıklamada , şu ifadelere yer verildi:

 

 

"Mağarada 7 el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirilmiştir. İl Jandarma Komutanlığı görevlilerimizce Çimenli köyü kırsal alanında yapılan çalışmalarda 2 el bombası , çok sayıda örgütsel dokü

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =