Türk istihbaratının Afrika'da  kurtardığı   İtalyan  vatandaşı Silvia Constanza Romano , İslamiyet'i seçerek "Ayşe"  adını  aldığını açıkladı.

haber7
0

Sosyal yardım kuruluşu "Africa Milele"nin gönüllüsü olarak gittiği Kenya’da 20 Kasım 2018 de kaçırılan ve 18 aylık esaretin ardından önceki gün Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı (MİT) sayesinde özgürlüğüne kavuşan Silvia Romano , ülkesinde tartışılmaya devam ediyor. 

TERÖR ÖRGÜTÜ TARAFINDAN KURTARILDI

İtalyan basınına yansıyan bilgilere göre , çocuk psikoloji dalında yüksek eğitimini tamamladıktan sonra Kenya daki çocuklara yardıma giden Romano , Chakama da bir kişinin kendisini terör örgütü Eş Şebab’a ihbar etmesi üzerine bu örgüt tarafından rehin alındı.

İSLAMİYET İ SEÇTİ

Roma’ya gelişi sonrasında savcılığa ifade veren Romano , esaretin ilk döneminde çok ağladığını , tefekküre daldığını ve İslamiyet’i seçmesinin yavaş yavaş olgunlaştığını aktardı.

HZ. MUHAMMED İN EŞİNİN ADI  olan  "AYŞE"NİN ADINI ALDI

İfadesinde herhangi bir zorlamaya maruz kalmadığını vurgulayan Romano , İslamiyet’i seçmesinin ardından Hz. Muhammed’in eşi Hz.  Ayşe  nin ismini aldığını açıkladı.

İTALYA DA MANŞETLERDE

La Stampa gazetesinin "Ben ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =