İnsanları , toplumun özünü , gelenek ve görenekleri daha yakından tanımanın en iyi yanı yolculuğa çıkmaktır diyen  Mehmet Ercan  bugün Bursa’nın şirin ilçesi Kestel’in doğal güzelliklerini ve

haber7
0

Anadolu insanının masum , el değmemiş ve kendilerine has öykülerinin anlatıldığı  Mehmet Ercan  İle  Yol Hikâyesi  Ülke TV’de…  Mehmet Ercan  bugün son zamanlarda Bursa için alternatif bir gezi rotası olan Kestel’e gidecek.

İnsanları , toplumun özünü , gelenek ve görenekleri daha yakından tanımanın en iyi yanı yolculuğa çıkmaktır diyen  Mehmet Ercan  bugün Bursa’nın şirin ilçesi Kestel’in doğal güzelliklerini ve tarihi yapılarını ekrana taşıyacak.  Mehmet Ercan  , Kestel’in genç , dinamik ve misafirperver muhtarı ile Saitabat’ta bulunan  alabalık  yetiştirme tesisine gidecek. Ercan ,  alabalık  yetiştirmenin püf noktasını , taze balığı anlama tekniklerini tesis çalışanlarından öğrenecek.  Mehmet Ercan  sonrasında , Kestel’in simgesi olarak bilinen Vani Mehmet Efendi Camii’nin tarihini , cami imamı ile konuşacak. 

Yol Hikayesi ekibinin son durağı ise Bursa’da Aşıklar geleneğini yaşatamaya çalışan Erzurumluların kurduğu Olurlular Derneği’ni ziyaret edecek ve asırlık gelenek aşık atışmasından renkli görüntüleri ekrana taşıyacak.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =