ABD'de koronavirüs ile bağlantılı olduğu düşünülen ve son haftalarda çeşitli ülkelerde görülen bir  hastalık   nedeniyle  3 çocuğun hayatını kaybettiği açıklandı.

haber7
0

New York Valisi Andrew Cuomo , New York eyaletinde meydana gelen ölümlerin kan damarlarında inflamasyona ve muhtemelen bunun neticesinde kalp hastalıklarına yol açan "yeni bir sendromdan" kaynaklandığını duyurdu.

Çocuklardan ikisinin 8 yaşın altında olduğu kaydediliyor. Görülen bu üç ölümün virüsün gençlerde düşünüldüğünden daha zararlı olabileceği anlamına gelebileceğini belirten Cuomo , Cumartesi günü gazetecilere yaptığı açıklamada , "Covid-19 un gençleri etkilemediğini düşünüyorduk. Artık durumun böyle olduğundan çok emin değiliz" dedi. Cuomo , eyalet çapında sağlık çalışanlarının 73 benzer vakaya müdahale ettiklerini açıkladı.

İngiltere de Nisan sonunda doktorlara acil koduyla gönderilen bir uyarıda , çocuklar arasında son üç haftada koronavirüsle bağlantılı , yoğun bakımda tedavi gerektiren  yeni  bir hastalığın görülmeye başlamış olabileceği belirtilmişti.  ABD  ve İngiltere nin yanı sıra Fransa , İtalya , İspanya ve İsviçre den de benzer vaka haberleri gelmişti. Cuomo , bu sendromun koronavirüsten mi kaynaklandığının henüz bilinmediğini ancak araştırıldığını söyledi.

TOKSİK ŞOK SENDROMU VE KAWASAKİ HASTALIĞI BELİRTİLERİ İngiltere Pediatri Yoğun Bakım Vakfı tarafından ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =