Güney  Kıbrıs’ta yaşayan 17 yıldır yaşayan  Erkan Bozkurt  (32) Pani (36) adında bir  Rum  ile evlendi.  Rum  yönetimi ise ,  Türk  vatandaşı olduğu gerekçesiyle Bozkurt'u 6 yıldır vatandaşlığa almadığı iddia edild

haber7
0

Güney  Kıbrıs  ta 17 yıldır yaşayan  Erkan Bozkurt  (32) Pani (36) adında Kıbnslı  Rum  ile evlendi. Bozkurt Pani ile evliliğinden bir çocuk dünyaya getirirken ,  Rum  Kesimi makamlarına vatandaşlık başvurusunda bulundu. Bozkurt un vatandaşlık başvurusunun çoğu kez reddedildiği , nedeninin ise  Türkiye  Cumhuriyeti vatandaşı olduğu ileri sürüldü. Demirören Haber Ajansı na (DHA) konuşan  Erkan Bozkurt  , "Baba olduğumu bir türlü kanıtlayamıyorum. Çocuklar benim ama  Rum  yönetimi , Türk olduğum için çocuklarımın kimliğine adımı yazmıyor" dedi. Bozkurt , çocuklarının kimlikleri için  Rum  İçişleri Bakanlığı na başvurduğunu ancak Bakanlık , Güney  Kıbrıs  kimlik kartına  aile  bölümüne baba adını yazmadığını ifade etti.

 

"GÜNEY KIBRIS IN YAPTIĞI ZULÜMDÜR"

Rum Kesimi nin davranışlarını eleştiren Bozkurt , "Bu bize yapılan bir zulümdür" dedi.  Erkan Bozkurt  olayla ilgili açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü: "Uzun yıllardır bir mücadele veriyoruz. Eşim Pani nin görüşmediği kişi kalmadı. Ama bir sonuç elde edemedik. Rumlar , beni baba olarak kabul etmedi , çocuklarımın babası olduğumu resmi evraklarda gösteremiyorum."

 

"TÜRK OLDUĞUM İÇİN BABALARI OLDUĞUMUNUN KABUL EDİLMEMESİ BİR ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =