Kenya'da kaçırıldıktan sonra Somali'ye götürülen  İtalyan  vatandaşı  Silvia   Romano  , MİT'in başarılı operasyonuyla sağ olarak kurtarılmasının ardından esaret sürecinde yaşadıklarını anlattı. İtal

haber7
0

İtalyan makamların talebi üzerine Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı (MİT) tarafından sağ olarak kurtarılıp güven içerisinde ülkesine dönen  İtalyan  vatandaşı  Silvia  Constanzo  Romano  , esaret sürecine ve  nasıl  Müslüman olduğuna ilişkin merak edilen soruları yanıtladı.

 

 

Aksam.com.tr’nin La Repubblica’dan aktardığı habere göre , 18 aylık esaretinin ardından  MİT  tarafından kurtarılan 25 yaşındaki  Romano  , havaalanında bekleyen ailesinin karşısına Müslüman olarak çıkmasıyla ilgili olarak , “Kimse beni zorlamadı. Beni ne bir evliliğe ne de bir ilişkiye zorladılar. Tamamen özgür irademle Müslüman oldum.” dedi.

Konuyla ilgili soruşturmayı yürüten yetkililerin sorularını yanıtlayan  Romano  , her üç ayda bir barınak değiştirdiklerini , çoğunlukla kimsenin olmadığı bölgelerde bulunduklarını , bu süreçte başka hiçbir kadınla karşılaşmadığını söyledi.

 

 

SİLVİA  Romano  NASIL MÜSLÜMAN OLDU?

İslam dinine yönelmesiyle ilgili ailesinin ve soruşturmayı yürüten yetkililerin “Afrika’da geçirdiği süreçte yaşadığı psikolojik zorluktan kaynaklanıp kaynaklanmadığına ilişkin” meraklarını gideren  Silvia   Romano  , şunları kaydetti:

“(İslam’a yönelişim) esaretimin ortalarında oldu. Bulunduğum yerde Kur’an vardı. Onu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =