Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı Raporuna göre düşük seviyede seyreden petrol fiyatlarının enerji ve ulaştırma sektörünü önemli ölçüde etkileyeceği öngörülüyor.

haber7
0

Dünya genelinde elektrikli araç sayısının  2050  yılına kadar 1 milyar 100 milyona ulaşacağı öngörülüyor.

 

Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı (IRENA) tarafından hazırlanan "Küresel Yenilenebilir Enerji Görünümü: Enerji Dönüşümü 2050" raporundan edinilen bilgilere göre , dünyada 2019 yılı sonu itibarıyla 8 milyon  elektrikli  araç bulunuyor.

Raporda , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının üretim ve tedarik zincirinde aksamalara sebep olduğu , düşük düzeyde seyreden petrol fiyatlarının enerji ve ulaştırma sektörünü önemli ölçüde etkileyeceği ifade ediliyor.

 

Uzun süreli düşük petrol fiyatlarının ,  elektrikli  araçların sisteme adaptasyonunu yavaşlatması beklenirken , en iyimser senaryoda , ulaştırma sektöründe  elektrikli  araç sayısının  2050  yılına kadar 1 milyar 100 milyona ulaşacağı öngörülüyor.

Dünya genelinde etkili ve sürdürülebilir enerji politikalarının yaygınlaştığına işaret edilen rapora göre ,  2050  ye kadar düşük karbona dayalı ekonomilerin oluşması için fosil kaynaklardan kademeli vazgeçilecek.

YEŞİL HİDROJEN OYUN DEĞİŞTİRİCİ OLACAK

Yenilenebilir enerji kaynakları , enerji verimliliği ,  elektrikli  araçlar ve hidrojen ,  2050  yılına kadar enerji kaynaklı karbon ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =