Ford  , araç boyalarının koruyuculuğunu daha uzun süre sürdürmek için yapay  kuş  pisliklerine dayalı geliştirdikleri testler ile araç sahiplerine yardımcı oluyor.

haber7
0

Ford , koronavirüs salgını sebebiyle haftalardır park halinde bekleyen araçların boyasını yapay  kuş  pisliği testleriyle koruyor.

 

Ford Otosan dan yapılan açıklamaya göre , koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle herkesin evine kapanmasından dolayı araçlar da uzun süre park halinde bulundukları yerde kaldı. Bu durum , araçların  kuş  pisliklerine daha fazla ve uzun süre maruz kalmasına sebep oldu.

Ford ,  araç  boyalarının koruyuculuğunu daha uzun süre sürdürmek için yapay  kuş  pisliklerine dayalı geliştirdikleri testler ile  araç  sahiplerine yardımcı oluyor.

 

Ford araçları , laboratuvarda geliştirilen yapay  kuş  pisliği yardımıyla test ediliyor. Bunun için tüm Avrupa da kuşların farklı beslenmelerini gözeterek farklı asitlik düzeylerini yansıtacak şekilde sentetik  kuş  pislikleri oluşturuluyor.

Numune parçaları , müşterilerin aşırı sıcaklarda  araç  kullanımlarını yansıtmak için bir fırında 40°C , 50°C ve 60°C de ısıtılıyor ve  kuş  pislikleri test panellerine sprey şeklinde uygulanıyor , böylece boya korozyon korumasının sınırları zorlanıyor.

Kuş pisliği testi , boya örneklerinin maruz kaldığı zorlu testlerden sadece biri. Paneller , 60°C ve 80°C de 30 dakika boyunca yaşlandırılmadan önce üzerlerine fosforik asitle karıştırılmış deterjan ve sentetik polen de püskürtülüyor.

Bu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =