Cumhurbaşkanlığı  İletişim   Başkanı   Fahrettin   Altun  , Twitter hesabında değerlendirmelerde bulundu. Muhalefetin son günlerdeki tehditkar söylemlerine çok  sert  tepki gösteren  Altun  , "Demokrasiler siyasi tartışma , mü

haber7
0

Cumhurbaşkanlığı  İletişim   Başkanı   Fahrettin   Altun  , Twitter hesabı üzerinden önemli değerlendirmelerde bulundu. Muhalefetin son günlerdeki tehditkar söylemlerine çok  sert  tepki gösteren  Altun  , "Demokrasiler siyasi tartışma , müzakere ve mücadelenin meşru bir zeminde yapıldığı sistemlerdir. İktidara , eleştiri kisvesi altında tehditler savurmak demokrasinin ruhuna ihanet eden bir siyasi tükenmişliğin göstergesidir." dedi.

 

 

İşte  İletişim   Başkanı   Fahrettin   Altun  un açıklamaları:

Bu siyasi tükenmişliğin yarattığı yenilmişlik hissi siyasetçilere öfke ve nefret dilini bu denli rahat kullanabilme hakkı vermez. Demokratik olgunluk , siyasette eleştiri ve tehdit dilinin birbirinden ayrılması ile kazanılır.

 

 

Türkiye de son yıllarda karşılaştığımız her zorlukta muhalefet siyasetin dilini radikalleştirmekte , anti-demokratik tutum ve davranışlarla meşru siyasal alanını daraltmaya çalışmaktadır.

27 Nisan 2007 de demokratik yollarla seçilmiş bir hükümete muhtıra girişimi yapıldığında bu muhalefet demokrasinin yanında yer almak yerine vesayet odakları ile gayrimeşru bir ortaklık arayışına girmiştir.

2013 yılında hükümete karşı Gezi kalkışması yaşandığı sırada , demokratik bir hukuk devletinde kabul edilemeyecek bir şekilde sokağı tahrik ederek halkın can ve mal güvenliğini tehlikeye sokan aynı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =