Son dakika haberi: Koronavirüs salgını karşısında alınan tedbirler kapsamında kapatılan  AVM  , berber/kuaför güzellik salonu , giyim eşyası , ayakkabı , çanta , zücaciye gibi ürünlerin satıldığı işletmeler bu

haber7
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  , 4 Mayıs 2020 deki Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı nın ardından , koronavirüsle mücadelede normalleşme süreciyle ilgili açıklamalarda bulunmuş , şartlarının sağlanmasıyla alışveriş merkezlerinin yanı sıra  berber  , kuaför , güzellik salonu gibi işletmelerin 11 Mayıs ta faaliyete geçebileceğini belirtmişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da geçiş yapılacak dönemi "Kontrollü Sosyal Hayat" olarak adlandırmıştı.

BERBERLER VE KUAFÖRLER RANDEVUYLA HİZMET VERECEK

İçişleri Bakanlığı , 6 Mayıs 2020 de valiliklere bir genelge göndererek ,  berber  , kuaförler ve güzellik salonlarının çalışma esaslarını belirledi. Genelgeye göre ,  berber  , kuaför ve güzellik salonları , 09.00-21.00 saatlerinde çalışacak , müşterilere randevu sistemiyle hizmet verilecek.

Berber , kuaför ve güzellik salonlarında çalışanlar maske kullanacak , müşteriler ise işleme göre maskeyi çıkarabilecek. Bu iş yerleri aynı anda yan yana iki koltukta müşteri kabul edemeyecek , bir koltuk dolu bir koltuk boş olacak şekilde hizmet verecekler. İş yerinde en fazla bir müşterinin beklemesine müsaade edilecek.

Berber , kuaför ve güzellik salonlarında müşterinin oturacağı , temas edebileceği tüm alanlar ile zemin dezenfekte edilecek , her işlem sonrasında bu dezenfeksiyonun ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =