Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza  Çalımbay  , TFF'nin 12 Haziran'da ligleri başlatma kararı ile ilgili ''Risk varken ligi oynamak istemiyoruz. Riskin üstüne gitmeye gerek yok. Ne kadar geç o

haber7
0

Tecrübeli teknik direktör Rıza Çalımbay ,  TFF  nin ligleri başlatma kararı ile ilgili beIN Sports a konuştu. Çalımbay , Bazı oyuncular belki oynamak istemeyecek , bazıları kırmızı kart görecek , ailesini düşündüğünden dolayı mazeretle oynamayacak , belki bazı yabancılar buraya gelemeyecekler. dedi.

Rıza Çalımbay , Risk varken ligi oynamak istemiyoruz. Riskin üstüne gitmeye gerek yok. Ne kadar geç olursa , o kadar iyi. Böyle bir riske girmeden , daha da uzatabiliriz , daha geç şekilde başlanabilir veya yine risk varsa , başka plan yapılır. Federasyonumuzun 7 planı varmış , onlardan biri yapılabilir. Fenerbahçe , Beşiktaş , Sancaktepe , Ankaragücü , Tuzlaspor... Yakın zamanda vaka açıklayan kulüpler. Demek ki bir risk var , daha da olabilir. ifadelerini kullandı.

Maçlar , çok tatsız-tuzsuz maçlar olacak

Oyuncular gerçekten tedirgin. Bunun üstüne gitmemeleri gerekiyor. Alışveriş merkezlerinde bile bir şekilde mesafeyi koruyabilirsiniz ama futbolda mesafeyi korumamız çok zor. Antrenmanları bile zor yapıyoruz. En küçük risk varsa bile oynatılmaması gerekiyor. Biraz daha beklemek lazım. İnşallah düzelir. Bu maçlar , çok tatsız-tuzsuz maçlar olacak. Belki de çok şey beklediğimiz oyuncular , çok çok altında performans gösterecek bu tedirginlikten , korkularından dolayı.

Bazı oyuncular ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =