Van'da koronavirüs önlemleri kapsamında karantinaya alınan İpekyolu ilçesine bağlı Ortanca Mahallesi'nde sağlık ekipleri tarafından başlatılan çalışmalarda dün 75 olan  vaka   sayısı  , 84'e yüksel

haber7
0

Van da  koronavirüs  önlemleri kapsamında karantinaya alınan İpekyolu ilçesine bağlı Ortanca Mahallesi nde sağlık ekipleri tarafından başlatılan çalışmalarda dün 75 olan  vaka   sayısı  , 84 e yükseldi.  Van  Valiliği nden yapılan açıklamada , bu tür etkinlikleri düzenleyip yasağa uymayanların 155 Polis ve 156 Jandarma hatlarına bildirilmeleri istendi.  mahallede  taziye çadırı kurulması nedeniyle aile ve mahalle muhtarı hakkında soruşturma başlatılmış , Muhtar Mehmet Nuri Yönten görevden uzaklaştırılmıştı.

İpekyolu ilçesinin Ortanca Mahallesi , 6 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine 5 Mayıs ta karantinaya alındı. Sağlık ekipleri de  mahallede  sağlık taraması ve test alma çalışmaları başlattı.  koronavirüs  tedbirleri kapsamında yasak olmasına rağmen  mahallede  , Eraygen ailesi tarafından taziye çadırı kuruldu. Eraygen ailesi üyeleri ile Muhtar Mehmet Nuri Yönten hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı. Ardından da Muhtar Yönten görevden uzaklaştırıldı. Taziyeye katılanların yaşadıkları Gövelek , Arıtoprak ve Karakoç mahallelerinde de  karantina  uygulanmaya başlandı. Sağlık ekiplerinin yaptığı taramayla dün itibariyle 75 olan  vaka  sayısının bugün 84 e yükseldiği belirlendi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Valilikten konuya ilişkin yapılan açıklamada , "İlimiz ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =