Tesla  CEO’su  Elon   Musk  , üzerinde çalıştığı bir teknoloji sayesinde  Beş   yıl  gibi kısa bir süre  içinde  insanların konuşmaya ve  dil  bilmeye ihtiyacı olmayacağını açıkladı.

haber7
0

Tesla CEO’su ve grişimci  Elon   Musk  , ABD’dek , The Joe Rogan Experience isimli programda sahip olduğu nöroteknoloji firması Neuralink in çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. 48 yaşındaki iş insanı , şirketin önümüzdeki  yıl  içinde ilk kez bir Neuralink cihazını insan beynine bağlayabileceğini umduğunu söyledi. Bunan göre pille çalışan bir çip , kafatasına yerleştirilecek ve beyne elektrotlar gönderebilecek.

“Beyninizdeki herhangi bir yerle arayüz kurulabilir , bu yüzden cihaz görme yeteneğinizi iyileştirebilir” diyen  Musk  , ilk nesil cihazların beyin yaralanmalarını ve bozukluklarını tedavi etmeye odaklanmasına rağmen , daha sonra bunların çok daha fazlasının gerçekleşebileceğini ekledi:

"KONUŞMAYA  gerek  KALMAYABİLİR" "5  yıl  içinde konuşmanıza  gerek  kalmayabilir. Duygusal nedenlerle bunu hala yapabiliriz. Ancak bu cihazlarla çok hızlı ve daha hassas bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. Dile ne olacağından emin değilim. Böyle bir durumda Matrix gibi bir şey olurdu. Farklı bir dilde mi konuşmak istiyorsunuz? Sorun değil , sadece programı indirin. 40 ,7 milyar dolar serveti bulunan Musk’ın dikkat çeken açıklaması , Tesla’nın hisse fiyatlarının düşemesinin ardından birkaç saat sonra geldi.  

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =