İçişleri Bakanı  Soylu  ,  terörle  mücadeleye ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Operasyon zinciriyle terör örgütüne 2020'nin nasıl bir yıl olduğunu göstereceğiz diyen  Soylu  , "Ço

haber7
0

İçişleri Bakanı Süleyman  Soylu  , terörle mücadelenin başarılı bir şekilde devam ettiğini belirterek , yurt içindeki terörist sayısının 486 ya kadar düştüğünü söyledi.  Soylu  "Allah nasip ederse bu yıl stratejisini yeniden planladığımız yeniden ortaya koyduğumuz ve adım adım takip ettiğimiz operasyon zincirimizle terör örgütüne 2020 yılının nasıl bir yıl olduğunu hep beraber göstereceğiz" dedi.

Bakan  Soylu  , Bitlis İl Jandarma Komutanlığına bağlı Tatvan daki Özel Harekat Tabur Komutanlığını ziyaret etti.

Vali Oktay Çağatay , İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nail İlbey , Bitlis Belediye Başkanı Nasrullah Tanğlay , Tatvan Kaymakamı Mehmet Ali Özkan ve kurum amirleri tarafından karşılanan  Soylu  , askerleri selamladı.

Ardından Askeri Spor Salonuna geçen  Soylu  , burada yaptığı konuşmada , terörle mücadelenin azim ve kararlılıkla devam edeceğini anlattı.

Geçen hafta PKK lı teröristlere yönelik operasyonda 2 kahraman askerin şehit düştüğünü anımsatan  Soylu  , kahraman askerilerin şehit düştüğü Sehi Ormanları nı teröristlere dar edeceklerini ve şehitlerin kanını yerde bırakmayacaklarını söyledi.

Kahraman güvenlik güçlerinin ülkenin birlik ve beraberliği için dağlarda teröristleri korkuttuğunu ifade eden  Soylu  , şunları kaydetti:

"Çoğu  bitti   azı  kaldı. Yurt içindeki terörist sayısı 486 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =