Kahramanmaraş'ta oturan annesini 10 Mayıs Anneler Günü'nde koronavirüs tedbirleri nedeniyle göremeyen Serdal Demirci , uçuş öğretmeni Fevzi Ak ile tüm annelerin gününü kutlamaya karar verdi.

haber7
0

Bursa da , 3 yıldır sportif havacılıkla ilgilenen Serdal Demirci , 2018 yılında kurulan Yunuseli Sivil Havacılık Derneği ne (YUHSAD) bağlı olarak tek motorlu uçakla uçuş yapmaya başladı. Sivil havacılığı herkese sevdirmek için çalıştıklarını anlatan Demirci , koronavirüs tedbirleri nedeniyle 10 Mayıs  Anneler Günü  nde , Kahramanmaraş ta oturan annesini görmeye gidemedi.  Anneler Günü  nü  Bursa  semalarında kutlama kararı alan Demirci , uçuş öğretmeni Fevzi Ak ile birlikte 2 tek motorlu uçakla havalandı. Şehit anneleri başta olmak üzere tüm annelerin  Anneler Günü  nü kutladıklarını belirten Demirci ve Ak , alçak uçuş gerçekleştirerek  Bursa  semalarından karanfil ve gül yaprağı bıraktı.

 

-

TÜM ANNELERE GÜL SAÇTIK

 

Herkesin havacılıkla tanışması için yoğun çalışma içinde olduklarını söyleyen Serdal Demirci , "İnsanlara sportif havacılığı sevdirmek adına faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. 2021 yılı içinde ciddi çalışmalar elde edeceğiz. YUSAD diye bir havacılık derneği kurduk. Herkesin havacılıkla tanışmasını istiyoruz. Bugün anneler gününe özel bir uçuş gerçekleştirdik. Kendi annemiz burada olmadığı için annelerimize özel bir alçak uçuş gerçekleştirip uçağımızın kelebek camından tüm annelere hitaben , başta şehit anneleri olmak üzere güller ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =