Malatya'da bir medikal şirketi , koronavirüs salgını nedeniyle piyasadakilerden farklı olan 3 katmanlı  maske  üretti. Salgının yayıldığı ülkelerin dikkatini çeken maskeden 1  milyarın   üzerinde   sipariş  yapıldı.

haber7
0

Tüm dünyayı etkisi altına alına yeni koronavirüs salgınına karşı  maske  kullanımının önemli olduğunun vurgulanmasından sonra  Malatya  da İnönü Üniversite ne bağlı Teknopark ta faaliyet gösteren bir firmada AR-GE çalışması yaparak tüm dünyanın dikkatini çeken bir  maske  üretti. Diğer maskelere göre daha uzun süre kullanılabilen ve koronavirüse karşı koyabilme özelliğine sahip  maske  için 1  milyarın  üzerinde  sipariş  alındı. Sağlık Bakanlığı nca üretimi onaylanan maskenin diğer ülkelere gönderilmesi için onay bekleniyor.

24 SAAT KULLANILABİLİYOR

Maske hakkında bilgi veren firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Kimyager Ali Pektaş , maskelerin Sağlık Bakanlığı onaylı olduğunu dile getirerek , "Tesisimizde 50 kişi çalışıyor. Bu maskeler Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandı. Biz diğer maskelerde olmayan iki tane teste sahibiz. Bunlardan birincisi 24 saat kullanılabiliyor olması , ikincisi de Kovid virüsünü geçirmediği laboratuvar testleriyle onaylandı. Bunun yanı sıra diğer maskelerde görüldüğü gibi uzun süreli kullanımlarda karbonmonoksit gazının uzun süre dışarı çıkmamasından dolayı bayılma olaylarının gerçekleşebileceği uzmanlar tarafından konuşuluyor. Bizim maskelerimizin özelliği şu; hava alabiliyor. Hava alabildiği için de içeride bir karbonmonoksit gazının ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =