Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun 30 günden fazla  Doğalgaz  faturası düzenlenemeyeceği uyarısı üzerine  İGDAŞ  , abonelere gönderdiği 30 günden fazla süreyi kapsayan faturaları yeniden düzenleyecek.

haber7
0

Doğalgaz abonelerinin yüksek  fatura  tutarları nedeniyle EPDK’ya yaptığı şikayet  sonrası   İGDAŞ  30 günü aşan faturaları yeniden düzenleyecek. Ödenmiş faturaların 30 günden fazla günü kapsayan kısımları istenmesi halinde abonelere iade veya bir sonraki faturaya yansıtılacak.

 

 

Konuyla  ilgili  olarak açıklama yapan İGDAŞ; koronavirüs salgını nedeniyle  Doğalgaz  sayaçlarının okunmasında aksaklık yaşandığını , bazı abonelerin sayaçlarının okunması işleminin 30 günü aştığını , bunun da mecburiyetten kaynaklandığını belirtti.

 

 

ÖDENMEYEN FATURALAR YENİDEN DÜZENLENECEK

Faturaların tüketilen bedel üzerinden düzenlenmiş olmasına karşın , bazı abonelerin sayaçların okunmasının 30 günü aştığını , bunun da  fatura  tutarını artırdığını vurgulayan  İGDAŞ  , “Ödenmeyen faturaları iptal ederek , 30 güne karşılık gelecek  yeni  faturalar düzenlenmesi için çalışma başlattı" dedi.

Abonelerin talebi halinde ödenmiş faturaların da 30 günlük olarak yeniden düzenleneceğini belirten  İGDAŞ  , 30 günden fazla kısmı kapsayan kısmın ise bir sonraki faturaya yansıtılacağını açıkladı.

İBB: SAYAÇ OKUMA SÜRESİ ELDE OLMAYAN NEDENLERLE UZADI

Konuyla  ilgili  olarak İstanbul ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =