Gündeme ilişkin değerlendirmeler yapan AK Parti Grup Başkanvekili  Numan   Kurtulmuş  , Batı'nın koronavirüsle mücadeledeki başarısızlığına ilişkin  çarpıcı  ifadeler kullandı.  Kurtulmuş  , "Bilmem neredeki terö

haber7
0

Gazeteci Mehmet Fatih Ersoy un Instagram canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan  Kurtulmuş  , salgınla uluslararası sistemin bütün kurum ve kuruluşlarının fonksiyonsuz olduğunun , Birleşmiş Milletler , Mülteciler Yüksek Komiserliği , Dünya Sağlık Örgütü , Dünya Gıda Örgütü , Avrupa Birliği ve NATO nun kendi ilgi alanındaki hiçbir sorunu çözme konusunda yeterli olmadığının ortaya çıktığını anlattı.

"Vahşi kapitalizm"in , parası olanın hakim olduğu sistemin çalışmadığının , Amerika ve Avrupa daki bazı ülke örneklerinin gösterdiğini dile getiren  Kurtulmuş  ,"İtalya , Fransa ve İspanya daki insanlar şunu sormuyorlar mı? Hani biz AB , NATO üyesiydik. Ne oldu da biz burada kırılırken koskoca kurumların kılı kıpırdamadı. New York un arka sokaklarındaki insanlar sormuyorlar mı? Bilmem neredeki terör örgütüne binlerce tır silah gönderiyorsunuz , kendi vatandaşınıza bir maske gönderemiyorsunuz ya da tedavisiyle ilgili bir adım atamıyorsunuz. " değerlendirmesini yaptı.

Kurtulmuş , milli devletlerin yapısının güçleneceğini belirterek , "Türkiye de bu süreçte gördük ki , milli üretimimizi güçlü yaptığımız takdirde daha güçlü bir şekilde bu sorunlara cevap üretebiliyoruz." dedi.

"TÜRKİYE , ADALETE DAYALI BİR DÜNYA SİSTEMİNİN KURULMASINA ÖNCÜLÜK ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =