Elon   Musk  ,  Tesla  fabrikasının açılmasına izin verilmediği için şirketin genel merkezini California eyaletinden taşıyacağını duyurdu.  Musk  , fabrikanın bulunduğu Alameda ilçesine de dava açacağını belirtti.

haber7
0

Tesla ve SpaceX’in kurucusu Güney Afrikalı girişimci  Elon   Musk  ,  Tesla  fabrikasının açılmasına corona virüsü önlemleri yüzünden izin verilmediği için şirketin genel merkezini California eyaletinden taşıyacağını duyurdu.

 

TEKSAS’A TAŞINIYOR

BBC Türkçe’de yer alan habere göre , fabrikanın bulunduğu Alameda ilçesine de dava açacağını belirten  Musk  , fabrikanın Teksas eyaletine taşınması için girişimlerde bulunacaklarını belirtti.

 

Musk , daha önce ABD’de corona virüsü salgınına karşı uygulanan sosyal mesafe ve karantina önlemlerinin anayasaya aykırı ve “faşistçe” olduğunu öne sürerek “Amerikalılara kahrolası özgürlüklerini geri verin” demişti.

Musk , CEO’su olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın gelirlerinin ele alındığı bir toplantıda , “İnsanları anayasal haklarına aykırı olarak zorla evlerine hapsediyorsunuz. Yanlış ve korkunç yollarla insanların özgürlüklerini ellerinden alıyorsunuz. Bu , insanları Amerika’ya getiren ya da Amerika’yı inşa ettiği değerlere aykırı” diye konuşmuştu.

BİR TWEET SONRASI TESLA’NIN DEĞERİ DÜŞMÜŞTÜ

Musk , Twitter hesabından 1 Mayıs tarihinde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =