"Kışın  yağmayan   kar  Mayıs ayında yağdı..." Bu sözler Mayıs ayının ortasında  kar  sevinci yaşayan Ardahanlı bir vatandaşa ait...  Ardahan  ,  lapa  lapa yağan karla mayıs ayının ortasında beyaza büründü.  kar  yaş

haber7
0

Ardahan yoğun  kar  yağışıyla beyaza büründü. Kent merkezinde gün boyunca etkili olan sağanak , gece yerini  kar  yağışına bıraktı. Yaşamı olumsuz etkileyen  kar  , kısa sürede etrafı beyaza bürüdü. Taksici Coşkun Arabul , 9 Mayıs’ta  kar  yağmasını beklemediklerini belirterek , "Bahar ortasında  kar  yağışı bizi şaşırttı. Sürpriz oldu" dedi. Vatandaşlar da karla kaplanan araçlarını temizledi. Lapa  lapa  yağan karı gören vatandaşlar , "Kışın  yağmayan   kar  Mayıs ayında yağdı. inşallah yollar kapanmaz.  lapa  lapa yağıyor. Biz  kar  yağışına alışığız" diye konuştu.

 

METEOROLOJİDEN 6 İLE "ZİRAİ DON" UYARISI

Doğu Anadolu Bölgesi nde 6 il için "zirai don" uyarısında bulunuldu. Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada ,  Erzurum  ,  Erzincan  ,  Kars  ,  Ağrı  ,  Iğdır  ve  Ardahan  da "zirai don" olayının etkili olacağı belirtildi. Açıklamada , şunlar kaydedildi: "10 Mayıs Pazar gece saatlerinden 11 Mayıs Pazartesi sabah saatlerine kadar  Erzurum  ,  Erzincan  ,  Kars  ,  Ağrı  ,  Iğdır  ve  Ardahan  da tarımsal faaliyetin olduğu kesimlerde gece ve sabah saatlerinde hafif , yüksek rakımlı yerlerde ise orta kuvvete zirai don olayı beklenmektedir."

 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =