Malezya , Nijerya ve Gana'dan getirilip , Aydın'ın Efeler ilçesindeki , Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Adnan Menderes Öğrenci Yurdu'na yerleştirilen  379  Türk vatandaşı , 14 günlük  karantina 

haber7
0

Malezya , Nijerya ve Gana dan Türk Hava Yolları na ait uçakla İzmir Havalimanı na getirlen 379  kişi  , gerekli kontrollerinin yapılmasının ardından koronavirüs tedbirleri kapsamında 14 günlük  karantina  sürelerini geçirmeleri için 25 Nisan da Aydın ın Efeler ve Söke ilçelerindeki Gençlik ve Spor Bakanlığı na bağlı Adnan Menderes Öğrenci Yurdu na yerleştirildi. Söke deki 169  kişi  ile Efeler deki 210  kişi  yurtlardaki 14 günlük  karantina  süresini doldurdu. Yapılan sağlık kontrollerinde bir soruna rastlanmayan vatandaşlar otobüslerle memleketlerine gönderildi.

EVİMİZDE GİBİ HİSSETTİK

Gana dan gelerek 14 günlük  karantina  sürecini  Aydın  da geçiren ve aslen Yozgatlı olan inşaat ustası Ferit Salman , yurtlarda çok iyi ağırlandıklarını belirterek "Burada 14 günlük  karantina  sürecimizi bitirdik. Burası çok güzeldi. Tereddütle geldik ama memnun kaldık. Kendi evimizde gibi hissettirdiler. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Endonezya dan gelen Şevkiye Çarşamba ise Yalovalı olduğunu ve memleketine döneceği için mutlu olduğunu ifade ederek , "14 gündür karantinadaydık. Endonezya dan Türk Hava Yolları nın gerçekleştirdiği tahliye uçuşu ile Türkiye ye geldik.  karantina  sürecimiz çok güzel geçti. Her şey düşünülmüş , çok ilgililerdi" diye konuştu.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =