Marmaray'dan  geçen  ilk  yurt   içi   treni  Tekirdağ'ın Çorlu ilçesine geldi.

haber7
0

Plastik ham madde taşıyan yük  treni  ,  Marmaray  dan geçişini tamamlamasının ardından Çorlu  tren  İstasyonu na ulaştı.

Adana dan yola çıkan 1300 ton ağırlığında , 16 vagondan oluşan , 32 konteyner içinde plastik ham maddesi taşıyan  tren  , Anadolu dan alınan yükü Asya ve Avrupa arasında kesintisiz taşıdı.

İstasyonda indirilen yükler , buradan kara yoluyla  Tekirdağ  daki Asyaport Limanı na götürülecek.

Medlog Lojistik Demiryolu Operasyon Müdürü Çağlar Ali Uzun , gazetecilere yaptığı açıklamada ,  Marmaray  dan geçen ilk  yurt  içi treninin Çorlu ya ulaştığını , bu sayede Anadolu- Avrupa geçişinin sağlandığını söyledi.

Törene  TCDD  1. Bölge Müdür Vekili Levent Muammer Meriçli ,  TCDD  yönetici ve çalışanları ile Asyaport çalışanları da katıldı.

"2020 sonrası hedefimiz ülke çapında 250 bin konteyner taşımak"

Öte yandan , Medlog Lojistik ten yapılan açıklamada , dünyada 70 ten fazla ülkede 5 bin çekici , 10 bin treyler , 68 lokomotif ve 4 bin vagonla hizmet veren firmanın , Türkiye de 12 ofis , bin 48 çalışan , 600 çekici ve 255 vagon ile intermodal taşıma yapan en büyük firmaların başında geldiği belirtildi.

İthalat-ihracat ürünlerinin  TCDD  ve  TCDD  Taşımacılık AŞ iş birliğiyle yurdun dört bir noktasından limanlara demiryolu ile ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =