Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında merkez üs haline gelen ABD'de vaka sayısı artmaya devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri İç Güvenlik Bakanlığı’ndan elde edildiği ifade edilen rapora g&

haber7
0

Tüm dünyayı etkisi altına alan  koronavirüs  ,  ABD   gizli  servisine de sıçradı. Amerika Birleşik Devletleri İç Güvenlik Bakanlığı’ndan elde edildiği öne sürülen rapora göre , 1 milyon 322 bin 163 vakanın bulunduğu ABD’de , 11  gizli   servis  çalışanında  koronavirüs   tespit  edildiği belirtildi. Virüsü yenerek iyileşen 23 çalışanın bulunduğu ve 60 çalışanın da ‘virüs şüphesiyle’ kendilerini karantina altına aldıkları ifade edildi.

BAŞKAN YA DA BAŞKAN YARDIMCISIYLA TEMAS OLUP OLMADIĞI BİLİNMİYOR

ABD medyasının haberine göre , virüs  tespit  edilen çalışanların  ABD  Başkanı  Donald Trump  ya da  ABD  Başkan Yardımcısı Mike Pence ile temas kurup kurmadıklarının henüz bilinmediği ifade edildi.

Söz konusu kişilerin yakın zamanda Beyaz Saray’da görev alıp almadıkları da açıklanmadı.  gizli   servis  Sözcüsü Justine Whelan , söz konusu ‘rapora’ ilişkin Amerikan medyasına yaptığı açıklamada , “Gizli  servis  , çalışanlarımızın sağlık bilgilerinin gizliliğini ve operasyonel güvenliği korumak için , çalışanlarından kaçının Covid-19 testinin pozitif çıktığını veya kaç çalışanının karantinada olduğu bilgisini paylaşmıyor” dedi.

TRUMP VE PENCE DÜZENLİ TEST YAPIYOR

ABD Başkanı Donald Trump’ın ve  ABD  Başkan Yardımcısı Mike Pence’in düzenli olarak  koronavirüs  testi yaptırdıkları ve bugüne ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =