Konya'da Toroslar üzerine kurulu  Hadim  ilçesinde yaşayan 54 yaşındaki Şerife Çakıcı , doğuştan bedensel ve zihinsel  engelli  39 yaşındaki  kızına  duyduğu sevgi , görenleri duygulandırıyor.

haber7
0

Konya nın  Hadim  ilçesine bağlı Oduncu Mahallesinde yaşayan 4 çocuk sahibi Ahmet ve Şerife Çakıcı çiftinin en büyük çocuğu 39 yaşındaki Emine , bedensel ve zihinsel engeliyle dünyaya gözlerini açtı.

İlk çocuklarını kucağına almanın sevincini yaşayan Çakıcı ailesinin , bebeklerinin cildindeki yarayı tedavi ettirmek için gittiği hastanede , kızının bedensel ve zihinsel engeli olduğunu öğrendi.

Zorluklara aldırış etmeden kızı Emine ile sağlıklı 3 çocuğunu büyüten anne Çakıcı , doğumundan bugüne kadar adeta üzerine titrediği kızının bir dediğini iki etmiyor.

"ÇİLEM DEĞİL CENNETİM"

Evliliğinde 4 çocuk sahibi olan Şerife Çakıcı , iki odalı evde eşi ve kızıyla geçirdiği zamanını , AA muhabirine anlattı.

Kızına karşı beslediği duyguları ifade ederken gözleri dolan anne Çakıcı , şöyle dedi:

"Doğumundan kısa süre sonra cildinde bir yara çıktı.  Konya  da doktora götürdüğümüzde yaranın merhemle geçeceğini söyledi. Ancak bebeğiniz  engelli  dedi. Yürüyemeyecek maalesef deyince eşimle yıkıldık. Daha sonra Ankara ya götürdük , altınlarımızı sattık. 20 yaşına kadar sırtımda taşıdım. Diğer çocuklarımı kucağıma alırdım , bunu sırtıma. O yıllardan beri evden dışarı çıkmıyoruz. Bugünlerde salgından dolayı evden çıkmıyorlar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =