Bursa  Büyükşehir Belediyesi  su  ve Kanalizasyon İdaresi (BUSKİ) son 3  yılda   suya  toplamda  yüzde  30 oranında indiririm yaparak , Bursalıların en kaliteli suyu en uygun fiyata kullanabilmesi için çalışıyor.

haber7
0

Tüm dünyanın içinden geçtiği zorlu süreci en az hasarla atlatabilmek adına  Bursa  Büyükşehir Belediyesi de var gücüyle tüm imkanlarını halkın kullanımına seferber etmiş durumda. Sosyal belediyecilik alanındaki örnek gösterilen çalışmalarının yanı sıra altyapı ve çevre yatırımlarıyla da dikkat çeken  Bursa  Büyükşehir Belediyesi , asılsız ithamların da hedefi olmaktan kurtulamıyor. Son olarak halkın temel ihtiyacı olan suyun Bursalılara pahalıya kullandırılarak , Büyükşehir Belediyesi tarafından da her ay zam yapıldığı yalanı ortaya atıldı.

 

 

Suya 3  yılda  yüzde 30  indirim  yapıldı

Büyükşehir Belediyesi , Bursalıların en kaliteli suyu kullanabilmesi adına altyapı çalışmalarını aralıksız sürdürürken , maliyetlerin halka yansıtılmaması adına ise son 3  yılda  yüzde 30 indirimle suyun fiyatını da aşağıda tutmaya özen gösteriyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından 2017 yılı Kasım ayında yapılan yüzde 10’luk ilk  su  indiriminin ardından , 2018 yılı Ekim ayında ikinci yüzde 10’luk  indirim  , 2019 yılı Ocak ayında ise üçüncü kez yüzde 10’luk  indirim  yapılarak , Bursalılara suyun en uygun fiyata ulaştırılması sağlanmıştır. Ayrıca 10 metreküpe kadar uygulanan kademeli  su  fiyatı sınırı 12 metreküpe yükseltilerek , vatandaşın 2 metreküp daha fazla ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =