Dünya   Sağlık   Örgütü  (DSÖ) koronavirüsün yarasalardan doğal yollarla bulaştığını ve Çin’deki hayvan pazarının virüsün yayılmasında rol oynadığını söyledi.

haber7
0

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) dünyayı etkisi altına koronavirüs  (Covid-19) salgınına ilişkin açıklamalarda bulundu. DSÖ , Çin’in Vuhan şehrinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan koronavirüsün  yarasalardan doğal yolla bulaştığını ancak Çin’in Vuhan şehrinde yer alan vahşi hayvan pazarının enfeksiyonun yayılmasında rolü olduğunu söyledi.

 

Daha önce ABD Başkanı Donald Trump , virüsün Vuhan daki bir laboratuvarda ortaya çıktığını iddia etmiş ve elinde konuyla alakalı deliller olduğunu söylemişti. DSÖ ise ABD’nin bu iddialara yönelik hiçbir kanıt göstermediğini vurguladı.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo da koronavirüsün Çin deki bir laboratuvardan çıktığını iddia etmişti. Çarşamba günü Çin Kızılhaç Başkanı Chen Zhu ,Çin in salgın bitene kadar uluslararası uzmanların hiçbirini  koronavirüsün kaynağını soruşturmak için ülkeye etmeyeceğini söyledi.

 

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =