Karadeniz'de mayıs ayı sonunda başlayan yayla ve köylere göç geleneği ,  corona  virüs salgını nedeniyle bu yıl erken başladı. Ordu'nun Kabadüz ilçesine göç edenler nedeniyle  nüfus  yaklaş

haber7
0

Kalabalık şehirlerden uzaklaşarak daha sakin olan köy ve yaylalara çıkanlar , sosyal izolasyon kuralına uymadıklarından burada yaşayan özellikle yaşlı nüfusu risk altında bırakıyor. Uzmanlar , corona virüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla köylerde de tedbirler alınmasını istiyor.

Türkiye de de görülen  corona  virüs salgınına karşı vatandaşlar tedbir almayı sürdürüyor.  Karadeniz  de gelenek haline gelen ve mayıs ayı sonunda başlayan yayla ve köylere göç geleneği , bu yıl  corona  virüs salgını endişesi nedeniyle erken başladı.  corona  virüs salgınından korunmak isteyenler , şehirlerden uzaklaşarak daha sakin ve ıssız olan yayla ve köylere çıkıyor. Ordu nun Kabadüz ilçesinin nüfusu şehirlerden göç edenlerle yaklaşık yüzde 70 arttı. İlçede mahalle ve yaylalar dolup taştı. Karadeniz’de köy ve mezralardaki evlerine çıkanlar , sosyal izolasyon kuralına uymadıklarında burada yaşayan özellikle yaşlı nüfusu risk altında bırakıyor.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =