Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde camilerde bir araya gelen  din   görevlileri  eşlerine ait dikiş makineleriyle sağlık çalışanları için  maske  üretiyor. Bugüne kadar 30 bin  maske  üreten  din   görevlileri  ,

haber7
0

Alaplı daki köylerde görev yapan yaklaşık 20  din  görevlisi , her gün öğle ile ikindi namazı arasında bir araya gelerek  maske  üretimi yapıyor. Camilerdeki  din  görevlisi odalarında eşlerine ait dikiş makineleriyle günde yüzlerce  maske  diken  din  görevlileri , üretimin içinde olmanın mutluluğunu yaşıyor. Alaplı İlçe Müftüsü Aydın Bostancı  din  görevlilerinin  maske  üretimi için el ele verdiğini belirterek , "Evlerinde dikiş makinesi olan , bu işten anlayan  din  görevlerimizle birlikte camilerimizde bu zamana kadar 30 bin  maske  dikerek teslim ettik. Hizmetimiz bugün de devam ediyor" dedi.

İmam Erkin Kayar ise , "Birbirimize yakın camilerde görevli  din  görevlileri olarak bir araya gelerek öğle namazı ile ikindi namazı arası evlerimizden eşlerimize ait dikiş makinelerini getirerek camilerimizin  din  görevlileri odasında  maske  üretiyoruz" diye konuştu.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =