ÖSYM Başkanı Aygün , 2.5 milyon adayın gireceği  YKS  ile ilgili  önemli  açıklamalar yaptı. Sınavın stadyum ve açık havada yapılmasıyla ilgili "her açıdan  Mümkün  gözükmemektedir" di

haber7
0

ÖSYM Başkanı Halis Aygün , Yükseköğretim Kurumları Sınavı nın stadyum ya da açık havada yapılması iddiasıyla ilgili , "YKS yaklaşık 2.5 milyon adayın gireceği büyük bir sınav. Bu yoğunlukta adayın aynı anda 188 merkezde sınava gireceği düşünüldüğünde stadyum ve açık havada yapılması her açıdan mümkün gözükmemektedir" dedi.

 

Aygün Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için yapılan hazırlıkları A Haber e anlattı.

Aygün , "ÖSYM olarak çalışma planları yıllık yapıldığı için biz bütün durumlara karşı hazırlıklıyız. Özellikle pandemi dönemi başladığından itibaren hazırlıklarımızı yoğun bir şekilde yaptık. Buna uygun olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  YKS  hazırlık süreci diğer sınavlara göre daha yoğun geçen bir süreç. Soruların hazırlanması , basılması , paketlenmesi , nakliyesi ile ilgili tüm planlamalar yapıldı. Hazırlıklarımız sorunsuz bir biçimde devam ediyor" dedi.

 

 

SOSYAL MESAFE NASIL SAĞLANACAK?

Aygün , "188  Sınav  merkezinde yaklaşık 2.5 milyon adayın gireceği  YKS  nin sorunsuz olarak uygulanması için Bilim Kurulu nun ve Sağlık Bakanlığımızın görüş ve önerileri doğrultusunda gerekli tüm önlemleri alıyoruz" diyen Aygün ün açıklamaları şöyle:

"Adaylara görevlilerimiz tarafından maske ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =