Isparta'da yeni tip koronavirüse (Kovid-19)  yakalanan   418   kişiden  373'ünün sağlığına kavuştuğu bildirildi.

haber7
0

Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu , yaptığı yazılı açıklamada , salgına karşı ülkenin tüm kurumları ve vatandaşlarıyla ulusal bir mücadele verildiğini hatırlattı.

 Alınan kararlar sayesinde kentteki hareketliliğin azaldığına vurgu yapan Seymenoğlu , şunları kaydetti:

"Salgın sürecinde ilimizde karşılaşılan toplam pozitif vaka sayısı  418  kişiye ulaşmıştır. Bu vakaların  373  ü şükürler olsun ki sağlıklarına kavuşmuş ve evlerine sağ salim dönmüştür. Maalesef bu süreçte 8 vatandaşımız vefat etmiştir. Halihazırda ilimiz genelinde 18’i hastanelerde , 19 u evlerinde olmak üzere toplam 37 pozitif kovid vakamız vardır. Şimdilik yoğun bakımda yatan ya da entübe olan hastamız yoktur. 37 pozitif vakanın tamamı sağlık personeli tarafından sıkı bir şekilde takip edilmektedir. İrtibatlı olduğu kişiler de alanda 14 günlük gözetim altına alınmış ve her türlü takipleri yapılmaktadır." 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =