Kaliforniya Üniversitesi uzmanları , koronavirüsün ağır zihinsel bozukluklara  yol  açarak , sinir sisteminde geri dönüşü olmayan değişikliklere neden olabileceği uyarısında bulundu. Kovid-19 geçiren annele

haber7
0

ABD deki Kaliforniya Üniversitesi’nin uzmanları , yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ağır zihinsel bozukluklara  yol  açarak sinir sisteminde geri dönüşü olmayan değişikliklere neden olabileceği uyarısında bulundu.

San Diego merkezli Kaliforniya Üniversitesi nde çalışan bilim insanları , Kovid-19 geçiren annelerden doğan bebeklerin temel risk grubunda olduğunu ve  şizofreni  geliştirebileceğini duyurdu.

"BEBEKLERİN MÜŞAHEDE ALTINA ALINMASI LAZIM"

Daha detaylı analiz için ana rahmindeyken Kovid-19 geçiren bebeklerin müşahede altına alınması gerektiğini belirten ABD’li uzmanlar , böylelikle salgının insan davranışı ve beyni üzerindeki uzun vadeli zararlı etkilerinin durdurulabileceğini vurguladı.

RUS UZMANLAR:  HASTALIK  GEÇİNCE BU BELİRTİLER DE GEÇİYOR

Haberi değerlendiren Rus uzmanlar , koronavirüsün akut zihinsel belirtilere  yol  açabildiğini , ama bunun geçici bir durum olduğunu söyledi.

İzvestiya gazetesine konuşan Moskova Fizik ve Teknoloji Enstitüsü’den Stanislav Otstavnoy , “Bazen ağır ve uzun süreli enfeksiyonlarda halüsinasyon , illüzyon , sayıklama ve diğer bozukluklar gibi akut ve geçici psikotik belirtiler görülebilir. Hastanın durumu iyileşince bu bozuklukların geçtiğinin altını çiziyorum" diyerek ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =