Trabzon'un dünyaca ünlü  Turizm   merkezi  Uzungöl , Corona virüs nedeniyle tarihinin en sessiz günlerini yaşıyor. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Uzungöl bugünlerde  yaban  hayvanların

haber7
0

Trabzon un  Çaykara  ilçesine bağlı doğal güzellikleri ile dünyaca ünlü Uzungöl , sessizliğe büründü. Tüm dünyada etkili olan corona virüs (Covid-19) nedeniyle tarihinin en sessiz günlerini yaşayan Uzungöl’de rezervasyonlar iptal edildi.

Misafirlerini çam ağaçları ve ilkbaharda yeşilin binbir tonunu barındıran örtüsüyle karşılayan  Turizm  merkezinde yürüyüş yolları , parklar ve seyir terasları boş kaldı. 

Dünyada birçok ülkede salgınlara ve ölümlere sebep olan corona virüsün görülmeye başlamasının ardından özellikle Körfez ülkelerinden gelen turistlerin rezervasyonlarının iptal edildiği öğrenilirken , her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği  Uzungöl  bugünlerde  yaban   hayvanlarına  kaldı. 

Uzungöl Turizmciler Derneği Başkan Yardımcısı Murat Akyüz ,  Uzungöl  deki bütün işletmelerin kapalı olduğunu belirterek , “Uzungöl’de bu zamanlarda bir dönüşüm sağlardık. Bir gelir elde ederdik. Misafirlerimiz yoğun şekilde Uzungöl’ü ziyaret ediyorlardı. Burası bir merkez buradan faydalanan çok kişi var. Dükkanların hepsi kapalı. Bu yaşadığımız sıkıntıyı bir an önce atlatarak bayram sonrası sezona girmeyi temenni ediyoruz” dedi. 

1 HAZİRAN SONRASININ HAZIRLIKLARI BAŞLADI

Uzungöl’ün ilk kez sessizliğe ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =