Kütahya'da , koronavirüs tedbirleri kapsamında Fransa’dan getirilen ve 14 gün Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında karantinaya alınan  181   kişi  , sürelerinin dolmasının ardından memleketlerine gönderildi.

haber7
0

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 14 gün önce uçakla Fransa’dan Kütahya’ya getirilerek , Dumlupınar Üniversitesi ndeki yurtlara yerleştirilen  181  kişinin  karantina  süreleri doldu. Yurtlardan çıkarılan 181  kişi  , 11 otobüse bindirilerek , 38 farklı şehirdeki memleketlerine uğurlandı. Yurttan çıkanlara Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü nce hazırlanan ceviz ve badem fidanları hediye edildi.

IRAK TAN GELENLER DİĞER HAFTA TAHLİYE EDİLECEK

Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Gayret , Fransa dan gelenlerin 14 günlük  karantina  sürelerini doldurduğunu belirterek , "Fransa’dan gelen misafirlerimizi bugün yolcu ediyoruz. 11 otobüs ile 38 farklı ile  181  vatandaşımız  evlerine  dönüş yapıyorlar. Bugüne kadar yurt dışından gelerek yurtlarımızda ağırladığımız 1500 vatandaşımız oldu. En son grubumuz Irak’tan gelen 149 misafirimiz önümüzdeki hafta tahliye edilecek" dedi.

EVİMİZDE HİSSETMEMİZİ SAĞLADILAR

Fransa’dan gelen yolculardan Mehmet Celal Fenerci , yurtta çok iyi bakıldıklarını belirterek , "Devletimizin sunmuş olduğu imkanlar gerçekten çok güzel. Bize hiçbir şekilde eksiklik hissettirmediler. Türkiye’ye girdiğimiz andan itibaren ilgi gerçekten çok güzeldi. Biz orada maske bile bulamıyorduk. Allah devletimizden milletimizden ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =