Enerji  ve Tabii Kaynaklar Bakanı  Dönmez  , "Arz ve talep dengesinde yaşanan değişimleri günlük takip ettik. Bu süreçte  Enerji  arzında hiçbir sıkıntı yaşamadık.  Türkiye  eskisinden  çok   daha  gü&

haber7
0

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı  Fatih Dönmez  , salgın süresince kesintisiz  Enerji  arzı için sektör temsilcileriyle düzenli toplantılar gerçekleştirildiğini belirterek , "Arz ve talep dengesinde yaşanan değişimleri günlük takip ettik. Bu süreçte  Enerji  arzında hiçbir sıkıntı yaşamadık. Şimdi önümüzde yeni bir dönem var ve Türkiye eskisinden çok  daha  güçlü bir şekilde bu döneme girecek." dedi.

Dönmez ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) düzenlediği "Enerji Sektörü Meclis Toplantısı"na video konferans aracılığıyla katıldı.

TOBB un Türkiye nin yarınına giden yolun en önemli kilometre taşlarından olduğunu ifade eden Dönmez , birliğin güçlenerek yoluna devam etmesindeki başat faktörün istişareye verdiği önemden kaynaklandığını vurguladı.

Dönmez , Türkiye nin salgın sürecini en iyi yöneten ülkelerden biri olduğunun altını çizerek , "Önce insan diyerek alınan önlemler , tüm dünyadan farklı olarak üretim dişlilerimizi yavaşlatsa da durdurmadı. Türkiye olarak salgın sürecinde dahi ağır ağır da olsa yolumuza kararlılıkla devam ediyoruz. İş dünyamıza bu süreçte göstermiş olduğu metanet için teşekkür ediyorum. Ancak şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki önümüzde  daha  güzel bir gelecek uzanıyor. Halkımızın büyük bir kısmı evlerinde izolasyona devam ediyor. Herkesin içinde müthiş bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =