Ordu  Valisi Seddar Yavuz , koronavirüs salgını nedeniyle kentte 19 kişinin hayatını kaybettiğini ,  220  kişinin ise  tedavi  edilerek taburcu edildiğini açıkladı.

haber7
0

Ordu Valisi Seddar Yavuz , yeni tip  koronavirüs  salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirler ve pandemi sonrası normalleşme sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Vali Yavuz ,  koronavirüs  salgınıyla mücadelede vatandaşların rehavete kapılmaması gerektiğini söyledi. Covid-19 salgını nedeniyle Ordu’da 19 kişinin hayatını kaybettiğini belirten Yavuz , salgına yakalanan  220  vatandaşın da tedavilerinin ardından taburcu edildiğini söyledi. 

Salgın konusunda herkes tarafından daha sıkı tedbirlerin uygulanması gerektiğinin altını çizen Vali Yavuz , "Herkes kendi olağanüstü halini uygulamalı ve her şeyi devletten beklememeli. Herkesten beklediğimiz; biraz daha dikkat , biraz daha sabır. Farkındayız , hepimiz sıkıldık , evde oturmak zor. Çünkü , bu yeni bir durum , hiç alışkın olmadığımız bir durum. Ama buna alışmak zorundayız ve bununla yaşamak mecburiyetindeyiz. Dolayısıyla bugüne kadar Ordulu kardeşlerimizin göstermiş olduğu nezakete , dikkate , sabra teşekkür ediyorum. Alınan tedbirlere uymama konusunda ısrarlı davranışlar sergileyenler olduğunu da söylemek isterim. Özellikle işi olmadığı halde caddeleri işgal edenlerin , ne için , neden bu kadar dışarıda olduğunu izah etmek mümkün değil. Dolayısıyla bütün arkadaşlara talimatımız odur ki , bu konuda çeşitli sınırlamalar , kısıtlamalar da yapacağız , yapmak zorundayız.  Ordu  özelinde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =