Muğla  genelinde koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan seyahat kısıtlamasının sona ermesiyle , kente giriş ve çıkışlarda yaşanan yoğunluk sürüyor.

haber7
0

 Araçlardaki sürücü ve yolcuların ateşleri ölçülürken , kontrol sırasında yaklaşık 4  kilometrelik   Araç   kuyruğu  oluştu.  Muğla  Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Osman Gürün , "İlimize gelen ikinci konut sahibi olan hemşerilerimizin ihtiyaçları olmadığı zamanlarda dışarıya çıkmamalarını rica ediyorum" dedi.

Koronavirüsle mücadele önlemleri kapsamında uygulanan giriş- çıkış kısıtlaması , 31 ilden 7’sindi kaldırıldı. Bu illerden  Muğla  ya giriş ve çıkışlarda yaşanan yoğunluk sürüyor. Muğla- Aydın karayolunda , koronavirüs tedbirleri kapsamında önlemler artırıldı. Polis ekipleri , kontrol noktasında araçları durdurup , sürücüler ile yolcuların ateşini ölçtü. Ateşi 37 nin üzerinde olanlar , tedbir amaçlı bölgedeki ambulansla sağlık görevlilerince kontrol için hastaneye sevk edildi. Kontroller nedeniyle karayolunda yaklaşık 4  kilometrelik   Araç   kuyruğu  oluştu. 65 yaş ve üzerindekilerin seyahat izin belgeleri kontrol edildi. FELAKETİ EN AZ ZARARLA KAPATALIM VE SAĞLIKLI GÜNLERDE KUCAKLAŞALIM Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise çalışmalarla ilgili açıklama yaptı. Kente gelenlere zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmamaları çağrısı yapan Gürün , "Misafirlerimizi steril bir ortamda kucağımızı açmış bir şekilde bekliyoruz. Yazın misafir kabul eden bir ev ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =