Bursa’da Kestel Belediyesi tarafından üretilen ‘sosyal  mesafeli  bank’ vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Boş kalmayan banklarda , kimi arkadaşı ile sohbet ederken , kimi ise gazetesini ve kitabını oku

haber7
0

Korona virüs salgını sebebiyle Sağlık Bakanlığı tarafından alınan tedbirlere belediyeler de yaptığı çalışmalarla destek veriyor. Bunlardan bir tanesi de Bursa’nın Kestel Belediye tarafından vatandaşın beğenisine sunuldu.

Kestel Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından belediyeye ait marangozhanede hazırlanan  sosyal   mesafeli  banklar , ilçe merkezindeki park alanına yerleştirildi. Vatandaşların büyük ilgisini çeken banklarda kimi arkadaşı ile sohbet ederken , kimi ise gazete ve kitabını okudu.

SOSYAL MESAFELİ BANK

İlk olarak otobüs durakları ve ilçe meydanına koyulan bankların sayısı , tedbirler ve talepler kapsamında arttırılacak. İki kişinin oturacağı banklardaki oturaklar arası 1 ,5 metre olarak ayarlanırken ,  salgın  sonrasında normal banklara dönüştürülebilecek.

Bankların vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördüğünü belirten Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır , “Salgın süresince bir takım önlemleri belediye olarak bizler de almak durumundayız.  sosyal  mesafenin korunması adına bazı çalışmalar yaptık. Sokağa çıkma kısıtlaması yakın zamanda kademeli olarak azalacak. İnşallah en kısa zamanda bu salgından kurtulacağız. Vatandaşlarımızın bir arada olmaları ve  sosyal  mesafeyi de korumaları için arkadaşlarımızla  bank  tasarladık. Belediyemizin atölyesinde 2 kişinin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =