ABD   Dışişleri   Bakanı   Pompeo  , Venezuela'da devlet başkanı Maduro'ya suikast tertipleyerek darbe yapma hazırlığında bulunması nedeniyle tutuklanan Amerikan ajanlarına sahip çıktı. Suikasti üstü kapalı üstlenen

haber7
0

ABD  Dışişleri   Bakanı  Mike  Pompeo  , Bakanlık binasında düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

ARKASINDA OLSAYDIK SONUÇ FARKLI OLURDU

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’ya karşı silahlı eylem ve darbe girişimine teşebbüs gerekçesiyle ülkeye girerken tutuklanan iki  ABD  vatandaşına ilişkin soruya cevap verdi. Suikasti inkar eden  Pompeo  , ABD’nin söz konusu girişimde rol almadığını savunarak , “Bunun arkasında olsaydık sonucu çok farklı olurdu.” şeklinde konuştu.

 

 

TÜM YOLLARI KULLANACAĞIZ

Öte yandan  Pompeo  , gözaltına alınan Amerikan ajanlarının serbest bırakılması çağrısında bulundu.  Pompeo  , “Şayet  Maduro  rejimi bu kişileri tutmaya kalkarsa geri alabilmek için mümkün olan tüm yolları kullanacağız. Bu bizim sorumluluğumuzdur.” tehdidinde bulundu.

VENEZUELA’DA NELER YAŞANDI ?

Maduro , silahlı eylem ve darbe girişimi için pazar gününden bu yana ülkeye sızmaya çalışan 13 kişinin yakalandığını açıklayarak ABD’yi girişime destek vermekle suçlamıştı.

Yakalananlar arasında Luke ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =