Ulaştırma ve  Altyapı  Bakanı Adil  Karaismailoğlu  , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri doğrultusunda alınan geniş güvenlik önlemleri sayesinde şantiyelerde çalışmal

haber7
0

Karaismailoğlu , AA muhabirine yaptığı açıklamada , Bakanlığının virüsün dünyada ortaya çıktığı ilk günden bu yana , Sağlık Bakanlığı ile tam koordinasyon içinde önemli tedbirler alarak süreci iyi bir şekilde yürüttüğünü söyledi.

Özellikle salgının dünyada yayılmaya başladığı ilk günlerde uluslararası hava , deniz ve demir yollarında birçok ülkeyle seferlerin durdurulduğunu anımsatan  Karaismailoğlu  , bu kapsamda alınan tedbirleri anlattı.

Karaismailoğlu , Türkiye de vaka yaşanması beklenmeden , salgının Avrupa da görülmesinin ardından Türkiye de tüm uçakların yanı sıra Yüksek Hızlı Trenler (YHT) , konvansiyonel trenler , Marmaray gibi tüm toplu ulaşım araçlarında sefer öncesi ve sonrasında dezenfekte işlemleri başlatıldığını dile getirdi.  Karaismailoğlu  , kara yollarında da otobüs firmalarına ve otobüslerin mola verdikleri duraklardaki işletmelere her türlü tedbirleri almaları ve dezenfeksiyon işlemlerini yapmaları hususunda talimat verildiğini aktardı.

Söz konusu sürecin en başından itibaren ulaşım alt yapısında tedbirleri erkenden alarak , Kovid-19 un Türkiye ye girişini geciktirdiklerini vurgulayan  Karaismailoğlu  , hükümet olarak da vaka tespiti ve tedavisini oldukça başarılı şekilde yürüttüklerini söyledi.

"ULAŞIM VE HABERLEŞME ALT YAPISINI SAĞLAMAK ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =