Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara , Ege , İç Anadolu , batı ve orta Karadeniz ile Akdeniz bölgeleri  sağanak  yağışın etkisi altında. Yağışların Muğla , Aydın , Isparta çevrelerinde kuvvetli

haber7
0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu , Marmara’nın doğusu , Ege , Batı Akdeniz , İç Anadolu , Batı ve Orta Karadeniz , Balıkesir , Giresun , Trabzon , Rize , Kars ve Ardahan çevreleri ile Adana ve Mersin’in iç ve yüksek , Artvin in kıyı kesimlerinin  sağanak  ve yer yer gök gürültülü  sağanak  yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların , Denizli , Uşak , Afyonkarahisar , Isparta ve Tokat çevreleri ile Aydın’ın iç , Konya’nın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

 

Hava sıcaklığının doğu kesimlerde 3 ila 5 derece artacağı , batı kesimlerde 4 ila 6 derece azalacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzeyli , Akdeniz kıyıları ve Doğu Anadolu nun güneydoğusunda güneyli yönlerden hafif , ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların , Denizli , Uşak , Afyonkarahisar , Isparta ve Tokat çevreleri ile Aydın’ın iç , Konya’nın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

 

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

İSTANBUL °C , 17°C Parçalı ve çok bulutlu , bu sabah saatlerinde hafif  sağanak  yağışlı

ANKARA °C , 17°C Parçalı ve çok bulutlu , bu sabah ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =