ABD'nin  sömürge   valisi  olarak hazırladığı darbeci Guaido'nun bir  Avrupa   ülkesine  sığınacağı hatta oraya  valizlerini  de yolladığı iddia edildi.

haber7
0

Venezuela Kurucu Meclisi Başkanı ve iktidardaki  Venezuela  Birleşik Sosyalist Partisi Birinci Başkan Yardımcısı Diosdado Cabello , kendini geçici devlet başkanı ilan eden muhalif milletvekili Juan  Guaido  nun bir  Avrupa  ülkesi büyükelçiliğine sığınacağını ileri sürdü.

Ülke basınında çıkan habere göre , Cabello , silahlı eylem ve darbe yapmak amacıyla ülkeye girmeye çalışan kişilerin yakalanmasının ardından  Guaido  nun kendisine sığınmak amacıyla bir  Avrupa  ülkesi büyükelçiliği seçtiğini söyledi.

Cabello ,  Guaido  nun son günlerde ülkeye sızmaya çalışırken yakalanan kişilerle alakası olduğunu savunarak , "Juan gitmek istediği büyükelçiliği seçti , bir  Avrupa  ülkesine ait. Benim ne hakkında konuştuğumu o da biliyor. Hatta oraya valizler  yolladı  , ne yapacaklar bu valizlerle? Ne olacak göreceğiz." ifadelerini kullandı.

Ülkede silahlı eylem ve darbe yapmak amacıyla geldiği düşünülen ve güvenlik güçlerince yakalanan kişilerle ilgisi olduğunu reddeden muhalefet kanadından , bu olaya ilişkin bir açıklama yapılmadı.

- NE OLMUŞTU?

Venezuela da 3 Mayıs tan bu yana güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonlarda , hükümetin silahlı eylem , suikast ve darbe yapmak için ülkeye sızmaya çalıştığını savunduğu 2 si  ABD  li 17 kişi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =