Sağlık Bakanlığı tarafından koronavirüs ile mücadele için oluşturulan  Bilim  Kurulu'nun  üyesi  ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tevfik Özlü , Türkiye'de koronavirüs  Vaka  sayısın

haber7
0

Sağlık Bakanlığı  Bilim   Kurulu  Üyesi ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr.  Tevfik Özlü  ,  koronavirüs   Vaka  sayısındaki  iki  günlük  artışın  nedeniyle ilgili Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. 4 Mayıs tarihinde 1614 , dün 1832 ve bugün ise 2253 yeni  Vaka  tespit edildiğini belirten Özlü , "İki günlük  artışın   nedeni  4 günlük sokağa çıkış kısıtlamasının ardından pazartesi ve salı günleri sokaklarda , pazarlarda , marketlerde gözlediğimiz kalabalıklaşma" dedi.

"ZORUNLU OLMADIKÇA EVDEN ÇIKMAMALIYIZ"

Virüsün en küçük tedbirsizlikte baş kaldırdığını belirten Prof. Dr.  Tevfik Özlü  , "Virüs affetmiyor. Pusuya yatmış bekliyor. Çok dikkatli olmalıyız , Zorunlu olmadıkça evden çıkmamalıyız , temastan kaçınmalıyız , sosyal mesafeyi korumalıyız , maskeyi usulüne uygun olarak kullanmalıyız , yüzey temizliğine , el hijyenine ve kapalı ortamların havalandırılmasına dikkat etmeliyiz" ifadelerini kullandı.

"KONTROLLÜ SOSYAL HAYATA ALIŞMALIYIZ"

"Gevşemek , "bu iş bitti" zannedip , eski rutinimize dönmeye çalışmak çok büyük hata olur" diyen Özlü , paylaşımının devamında şu ifadeleri kullandı:

"Virüsle birlikte yaşamayı öğrenmeliyiz. Kontrollü sosyal hayata alışmalıyız. İhtiyaçlarımızı tedbirlere uyarak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =