Suudi Arabistan’dan İzmir’e getirilen ve 14 günlük  karantina  süresi sona eren 157 Türk vatandaşı , kaldıkları yurttan  Mehter  Marşı ve fidanlarla evlerine uğurlandı.

haber7
0

23 Nisan tarihinde Suudi Arabistan’dan İzmir’e getirilen 157 Türk vatandaşı , korona virüsü önlemleri kapsamında Buca ilçesinde bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Buca Kız Öğrenci Yurdu na yerleştirilmişti.

157 Türk vatandaşı , 14 günlük  karantina  süresini tamamlamalarının ardından yurtta son kez sağlık kontrolünden geçirildi. Testlerden negatif sonuçla geçen vatandaşlar yurttan ayrılırken hoş bir sürprizle karşılaştı.

Vatandaşlar , yurdun kapısı önünde bekleyen otobüse binerken ,  İzmir  Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı  İzmir  Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri ,  karantina  sürecini tamamlayan vatandaşlara fıstık çamı , servi fidanlarından oluşan 200 adet fidan ve bitki çayı hediye etti. Bu sırada yurdun önünde bekleyen  Mehter  Takımı da çaldıkları marşlarla uğurlamaya eşlik etti.  Mehter  takımının marşlarını duyan vatandaşların mutluluğu yüzlerinden okundu.

Öte yandan ,  İzmir  Orman Bölge Müdürlüğü Ağaçlandırma Şube Müdürü Hasan Ali Demir ,  İzmir  Orman İşletme Müdürü Ersen Çetin , Buca Orman İşletme Şefi Zafer Koyuncu ve Kaynaklar Orman İşletme Şefi Onur Ertem tarafından dağıtılan fidanlar ve bitki çayları büyük bir memnuniyetle karşılandı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =