Dünya   Sağlık   Örgütü  (DSÖ) Sözcüsü Christian Lindmeier , Fransa'da ilk yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasının 27 Aralık 2019'da görülmesinin şaşırtıcı olmadığını belirterek , g

haber7
0

DSÖ Sözcüsü Christian Lindmeier , BM Cenevre Ofisi nde düzenlenen basın toplantısında , 27 Aralık 2019 da solunum rahatsızlığı nedeniyle tedavi edilen kişinin aslında Kovid-19 a yakalandığına ilişkin Fransa dan yapılan açıklamaları değerlendirdi.

31 Aralık 2019 da Çin de ilk Kovid-19 vakasının bildirildiğini anımsatan Lindmeier , bu bilgiye rağmen çok büyük bir ihtimalle Çin de Kovid-19 semptomlarının geçen yılın aralık ayı başlarında görüldüğüne dikkati çekti.

Fransa dan bildirilen vakanın şaşırtıcı olmadığını ifade eden Lindmeier , bu yeni gelişmenin "heyacan verici olduğunu" ve kendilerine "yepyeni ve daha iyi bir tablo çizdiğini" vurguladı.

Lindmeier , virüsün ilk ortaya çıktığı ülke olan Çin in ismini vermeden , ilk Kovid-19 taşıyıcılarının ülkeler arası seyahat etmesiyle virüsün bilinenden daha önce yayılmaya başlamış olabileceğine işaret etti.

"Fransa daki veya benzer senaryolardaki bulgular , Kovid-19 un potansiyel virüs dolaşımını daha iyi anlamaya yardımcı oluyor." diyen Lindmaier , Kovid-19 a ilişkin daha erken tarihli vakaların da ortaya çıkabileceğine işaret etti.

DÜNYAYA ÇAĞRI: YENİ TESTLER YAPIN Lindmeier , kasım ve aralık aylarından itibaren "nedeni belirtilmemiş şüpheli zatürre vakalarının" Kovid-19 olup olmadığına dair yeni ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =