Koronavirüs tedbirlerini sıkı uygulayan ve ‘sıfır vaka'yı yakalayan  Artvin  , Gümüşhane ve  Giresun  valileri konuştu: “Dışarıdan geleni iyi takip ettik. Rehavet yok , yoksa başa döneriz.”

haber7
0

Türkiye’nin salgına karşı mücadelesi meyvelerini vermeye başladı. Pek çok ilde günlerdir yeni  Vaka  kaydı alınmadı. Tunceli , Bartın , Burdur , Gümüşhane’nin ardından Artvin’de 19 , Sivas’ta 5 , Giresun’da ise 4 gündür pozitif vakaya rastlanmadı. Sıfır vakayı başaran Giresun , Gümüşhane ve Artvin valileri konuştu.   

8 BİN KİŞİYİ GÜNDE 3 KEZ KONTROL ETTİK

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları: Seyahat yasağı öncesi ilimize İstanbul’dan 8 bin vatandaşımız gelmişti. Onlar dahil risk altındakileri , uzak köylerde olsa bile 1 kez sağlık birimleri , 2 kez de güvenlik görevlileri olmak üzere 14 gün boyunca günde 3 kez kontrol ettik.

Evde izolasyonda çok ciddi şekilde takip edilen vatandaşlarımızın filyasyonu da başarıyla ve titizlikle yapıldı. Halkımızın yüzde 99’u ‘Evde Kal Giresun’ çağrısına uydu. Özellikle yaşlılarımızın hassasiyeti takdirlikti. Halka durumun ciddiyetini iyi anlattık , cezalar da caydırıcı oldu. Ancak bu durum bizi havaların ısınmasıyla rehavete sürüklememeli , dikkat ve sosyal mesafeyi korumayı devam ettirmeliyiz.” 

OTOKONTROLLE BAŞARDIK

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek: ”İlk günden itibaren köy köy , sokak sokak dolaştık , birebir görüşmelerde ve anonslarla durumun ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =