Suriye'de Esad rejimine uzun süredir destek veren ve Esad'ın da  kuzeni  olan iş adamı Rami  Makhlouf  , çalışanlarının insanlık dışı bir şekilde gözaltına alındığını ifade ederek , meydan okudu.

haber7
0

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın  kuzeni  iş adamı Rami Makhlouf’a , vergi kaçakçılığı suçlamasıyla operasyon gerçekleştirildi.

Ülke  ekonomisinin  yüzde 60’ını  kontrol   eden  Makhlouf’a , 300 milyon dolar vergi cezası verildi.

ESAD A MEYDAN OKUDU

Kendisine verilen sürenin dolmasına 2 gün kala çalışanları gözaltına alınan  Makhlouf  ,  sosyal medya  hesabından yayınladığı görüntülerle Esad’a meydan okudu.

Makhlouf , milyonlarca dolar vergi ödemesine yönelik baskı ile karşı karşıya olduklarını dile getirerek , çalışanlarının "insanlık dışı bir şekilde" gözaltına alındığını söyledi.

"SÖYLEDİKLERİNİ YAPMAMI İSTİYORLAR"

Makhlouf , “Şirketlerimden uzaklaştırmamı , söylediklerini yapmamı istiyorlar. Gözlerim bağlanmış bir halde cevap veremiyorum. Şirketlerdeki üst düzey yöneticileri tutuklayarak baskılara başladılar. Baskı kabul edilemez bir şekilde başladı ve güvenlik güçleri insanlık dışı bir şekilde çalışanlarımızı tutukladı.” ifadelerini kullandı.

Esad’a seslenen  Makhlouf  , “Güvenlik güçleri insanların özgürlüklerine saldırmaya başladı. Bu insanlar , sizin sadık destekçileriniz. Durum tehlikeli ve bu durum devam ederse ülkenin durumu çok zor olacak. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =