Suudi Arabistan  ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) destekli sosyal medyada "elektronik sinekler" adıyla bilinen trol ordusunun Katar'da  darbe  girişimi iddialarına Katarlılar  büyük   tepki  gösterdi.

haber7
0

Katarlılar , sosyal medyada dolaşıma sokulan bu söylentilerin  Suudi Arabistan  ın "rüyasından" öteye gitmediğini belirterek , yapılmak isteneni Suud rejiminin içeride yaşadığı krizlerle başa çıkmak için ortaya attığı bir girişim olarak değerlendirdi.

 

 

Gazeteciler , yazarlar ve akademisyenlerin yanı sıra Emirlik ailesinden de söylentilere sosyal medya paylaşımlarıyla  tepki  gösterip cevap verenler oldu.

EMİR İN KARDEŞİNDEN MESAJ

 

 

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani nin kardeşi Cuan bin Hamed Al Sani ,  darbe  iddialarına karşılık sosyal medya hesabından Emir in fotoğrafı ile "Katar seninle yücedir" mesajını paylaştı.

Katar merkezli El-Vatan gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Fahd el-İmadi ise "Suud rejiminin  Elektronik  sineklere bel bağlaması şaşırtıcı değil. Büyük iç ve dış sorunlara boğulmuş , ağır borçlardan muzdarip çaresiz bir rejim görüyoruz." ifadelerini kullandı.

Eş-Şark gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Sadık el-Amari de sosyal medyadaki asılsız iddiaların sorumlusu olarak  Suudi Arabistan  Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ı işaret ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =