Dünyayı kasıp kavuran yeni tip koronavirüs (Kovid-19)  Salgının   başladığı  Çin'in  Guangdong  bölgesinde yer alan Shenzhen şehrinde , köpek ve kedi eti satışı ve tüketimi 1 Mayıs'ta yasaklanmasına rağmen

haber7
0

Dünyayı kasıp kavuran yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19)  Salgının   başladığı  Çin in  Guangdong  bölgesinde yer alan Shenzhen şehrinde , köpek ve kedi eti satışı ve tüketimi 1 Mayıs ta yasaklandı. Ülkenin bazı kentlerinde kurbağa ve  kaplumbağa  satılmaya devam ediyor. Vuhan şehrinde vahşi hayvan satan bir markette  başladığı  belirtilen  koronavirüs  nedeniyle hükümetin açıkladığı yasaklara rağmen ülkenin Guangzhou şehrinde yer alan Xihua Farmer’s Market adlı ıslak pazarda  kurbağa  ve  kaplumbağa  satılmaya devam ediliyor.

VAHŞİ HAYVANLARI TÜKETMEYE DEVAM EDİYORLAR

Pazarda canlı karideslerin de açık bir şekilde satıldığı görüntülenirken , satıcıların müşteri taleplerine göre canlı akrep satmaya da istekli oldukları ifade edildi. Çin hükümeti;  kaplumbağa  ,  kurbağa  ,  yılan  ve akrep gibi çoğu hayvanın satışını Şubat’ın sonlarından itibaren yasaklamıştı ancak hükümetin satılabilecek "vahşi hayvanlar" listesini revize ettiği belirtildi. Tam listenin en erken Mayıs ortasına kadar kesinleşmesi beklenirken o zamana kadar vahşi hayvanların satılmaya devam edilebileceği tahmin ediliyor.

1 MAYIS TA YASAKLANMIŞTI

Kovid-19  Salgının   başladığı  Çin in  Guangdong  bölgesinde yer alan Shenzhen şehrinde , köpek ve kedi eti ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =