İSO  Başkanı   Bahçıvan  , Türkiye'nin Kovid-19 sürecinde  güçlü  bir  sınav  verdiği belirterek , "Hayat bu kadar zor olduğu dönemde dahi devam ediyor. Tarımda , tedarikte , sanayide , perakendede ve lojistikte

haber7
0

ahçıvan , İSO ev sahipliğinde düzenlenen online basın toplantısında ekonomi basınıyla bir araya gelerek , gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

 

Tüm dünyanın salgın sürecine hazırlıksız yakalandığını belirten Bahçıvan , "En gelişmiş ülkeler dünyanın en güçlü şirketleri ve kurumları böylesi bir olayın karşısında hazırlıksız yakalanması gafillik. Avrupa Birliği gibi dünyanın en kurumsallaşmış devletler topluluğu en büyük zararı gördü. Süreç nereye evrilecek o da soru işareti. Savaşın farklı bir versiyonu ve tarih yeniden yazılıyor.  Türkiye  sağlık dünyası muazzam bir cephe savaşı veriyor. Şu an görünen rakamlarla anlaşılıyor ki Batı daki sıkıntılı durumu biz ülke olarak görmedik." diye konuştu.

Talebin bir anda tüm sektörlerde bu kadar kökten kesilmesinin ilk kez yaşandığına işaret eden Bahçıvan , "Talebin olmadığı bir yerde ekonomik hayat olmuyor. Üretimi , ticareti ve hizmet sektörünü talep sürüklüyor. Dünya şu anda talebini kesmiş durumda. Adeta yaşama mola verildi. Böyle bir durum kısa da sürmediği için asıl mesele insanların içine kapandığı bu psikolojik süreçte geçmiş alışkanlıklarını ve talep paradigmalarını nasıl değiştireceği." değerlendirmesinde bulundu.

 

 

Bahçıvan , süreç başladığından bu yana İSO olarak 3 tane temel ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =