Üniversite sınavına hazırlanan adaylar için Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısının ardından  YKS  sınav tarihinin öne alındığını açıkladı. Bu açıklamanın ardından  YÖK  üniversite sınavında b

haber7
0

Koronavirüs önlemleri kademeli olarak kaldırılmaya başlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan kabine toplantısında alınan yeni  kararlar açıklandı. Bu karara göre üniversite  sınavı  27-28 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek. Bu kararın açıklanmasının ardından YÖK yaptığı yazılı açıklamada , üniversite tercihleri , bu tercihlere ayrılacak vakit , kayıt , yerleştirme gibi süreçler ve eğitim öğretim için ayrılması gereken süre dikkate alındığında , sınavın Haziran ayında yapılmasının uygun olduğu belirtildi. Açıklamanın devamında Yükseköğretim Kurumunun ,  içinde bulunulan olağanüstü şartlar dikkate alınarak sadece bu sene sınava girecek adaylara uygulanacak kararları açıkladı.Peki  YKS   baraj   puanı  kaç oldu? İşte YÖK’ün yaptığı  YKS  açıklaması….

 

2020  YKS   baraj  PUANI DEĞİŞTİ!

Yükseköğretim Kurumu yaptığı yazılı açıklamada küresel salgının oluşturduğu olumsuz şartlara dikkat çekerek açıklamada  ” merkezi yerleştirme yapılan lisans programlarını tercih edebilmek için ilgili puan türünde uygulanan 180  baraj   puanı  da “bu yıl ile sınırlı kalmak şartıyla" 170 e çekilmiştir.” ifadelerine yer verdi.

TYT SINAV SÜRESİ DEĞİŞTİ!

YÖK yaptığı yazılı açıklamada ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =